חשיבות ניקוי המשרד בתחום הבריאותי

 
ניקיון המשרד חשוב ביותר מבחינה ייצוגית, אך הוא משפיע על גורמים נוספים
רבים מבינים את חשיבות ניקיון המשרד לשם יצירת מראה מכובד בפני הבאים אליו וכן לשם יצירת סביבת עבודה נעימה, אולם לניקיון זה השפעה רבה על תחומים נוספים. אחד מהתחומים הללו הינו התחום הבריאותי, ועובדי המשרד נתונים להשפעה עליו בהתאם לרמת הניקיון במקום.

אז כיצד משפיע הניקיון במשרד על התחום הבריאותי?

  • נפיצות מחלות: אחת הבעיות העיקריות במשרדים הינה המיזוג המתמיד שלהם, אשר במקרים רבים מונע מעבר חופשי של אוויר מהחוץ אל פנים המשרד. מניעת מעבר זה יוצרת מצב בו כלל החיידקים הנמצאים במשרד נשארים בו, ועוברים בקלות מחדר לחדר או ממדור למדור בו. לאור עובדה זו, במידה ואחד מעובדי המשרד סובל ממחלה מדבקת ויראלית כלשהי, לגורמי המחלה פשוט ביותר לעבור ממקום למקום ולהדביק עובדים נוספים במשרד, גם במידה ולא נוצר קשר ישיר עם החולה המקורי. מעבר זה נעשה פשוט הרבה יותר כאשר ישנם מצעים שונים אליהם יכולים להידבק החיידקים כגון ידיות דלתות מלוכלכות, שאריות אוכל בפחים וכדומה.

  • משיכת מזיקים: לכלוך, בעיקר כזה אשר מקורו מנייר או מאוכל, מושך מזיקים שונים כגון עכברים, מקקים, זבובים ועוד. מזיקים אלו אינם רק לא נעימים מבחינת המראה, אלא גם משפיעים בצורה משמעותית על בני אדם מבחינה בריאותית. מזיקים שונים נושאים מחלות בהם יכולים גם בני אדם להידבק, או מסייעים בהעברת מחלות בין אנשים חולים לאנשים בריאים. הימצאותם במשרד עלולה לגרום להפצת מחלות מסוגים שונים וכן למעבר מהיר יותר של מחלות קיימות- דבר אשר ניתן למנוע בעזרת ניקוי המשרד והימנעות ממזיקים.
שמירה על הבריאות במשרד נקי
  • התפתחות אלרגיות: אלרגיות רבות מושפעות מנוכחות אבק באוויר, אשר מפעיל את מערכת החיסון של הגוף אשר אחראית על תגובות אלרגיות, וכן מעצים את התגובה האלרגית גם לגורמים אחרים אשר לא תמיד הגוף מגיב אליהם. לאור האמור, הימצאות אבק במשרד ובאוויר שבו מגדילה בצורה משמעותית את הסיכוי לסבול מתגובות אלרגיות שונות כולל פריחה, שיעול, צריבה בעיניים, התעטשויות ועוד.

  • החלשת המערכת החיסונית: כאשר הגוף חשוף לחיידקים רבים ואבק במשך זמן ממושך, כפי שקורה במשרדים מלוכלכים, גם כאשר אין תגובה חיצונית אנו רואים עבודה מאומצת של מערכת החיסון. עבודה זו גורמת להיחלשות המערכת כולה, דבר אשר מוביל לעייפות וכן מעלה את הסיכוי להידבק במחלה אחרת במידה והגוף ייחשף אליה, היות ולמערכת החיסון אין את הכוח הנדרש לשם התמודדות עם הפתוגנים השונים וכן היא עסוקה בהתמודדות עם גורמים מזיקים אחרים.

חברת רויאל ישראל בע"מ מציעה מגוון שירותי ניקיון למשרדים

שירותי החברה הכוללים בין היתר שטיפה של המשרד, ניקוי אבק, ניקוי חלונות ומטבחונים ועוד יכולים לסייע רבות בשמירה על ניקיון המשרד ובריאות עובדי החברה לאורך זמן.